Достапни линкови

ФИФА избира претседател


Сеп Блатер

Претседателот на ФИФА Сеп Блатер влезе во денешната трка за повторен негов избор на таа функција со уверување дека единствено тој може да ја исчисти Светската фудбалска федерација од корупција. Со тоа тој ги отфрли сите барања да си поднесе оставка. Во текот на оваа недела имаше апсења на неколкумина функционери на ФИФА поради вмешаност во корупција. Доколку биде избран тоа ќе биде петти мандат на Блатер на чело на ФИФА.

XS
SM
MD
LG