Достапни линкови

Алојз Петрле во Македонија


Алојз Петрле

Копретседавачот на Мешовитиот парламентарен комитет меѓу Македонија и Европската унија Алојз Петрле престојува во Македонија. Денеска тој ќе има средба со неговиот македонски колега Кенан Хасипи по што ќе се состане со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет.

XS
SM
MD
LG