Достапни линкови

Времето денеска: сончево и малку потопло


Во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 18 до 24 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и малку потопло со мала облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

XS
SM
MD
LG