Достапни линкови

Блатер-Скандалот срам и понижување за фудбалот


Претседателот на ФИФА, Сеп Блатер

Претседателот на ФИФА, Сеп Блатер ги осуди практиките на некои индивидуалци кои му донеле срам и понижување на фудбалот во услови кога се водат две криминални истраги против функционери на фудбалската асоцијација. Говорејќи на конгресот на ФИФА во Цирих Блатер порача и дека и покрај тоа што многу сметаат дека е одговорен за делата на ФИФА тој не може да ги надгледува сите во секое време. Блатер планира да се кандидира за петти мандат за претседател на ФИФА.

XS
SM
MD
LG