Достапни линкови

Премиерите од регионот на економски форум во Тирана


На денешниот Виенски економски форум во Тирана ќе учествуваат неколкумина премиери од земјите во регионот, како и високи претставници на Европската унија. Учество на Форумот, покрај премиерите на Албанија и на Србија Еди Рама и Александар Вучиќ, најавија и премиерите на Македонија и на Косово Никола Груевски и Иса Мустафа.

XS
SM
MD
LG