Достапни линкови

ИД егзекутирала 20 луѓе во сирискиот град Палмира


Античкиот град Палмира

Сириски активисти соопштија дека милитантите на Исламската држава убиле околу 20 мажи во урнатините на град Палмира. Сириската организација за човекови права соопшти дека милитантите ги егзекутирале луѓето пред насобрана толпа во античкиот римски театар, бидејќи ги обвиниле дека биле поддржувачи на власта. Милитантите ја преземаа контролата врз Палмира од сириските владини сили на 20 мај.

XS
SM
MD
LG