Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и посвежо


Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд особено во западните и јужните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 17 до 23 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и со умерен повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

XS
SM
MD
LG