Достапни линкови

Ирак во офанзива против ИД во покраината Анбар


Ирачка национална телевизија јави дека ќе биде спроведена операција против милитантите на Исламската држава во западната покраина Анбар. Милитантите на почетокот на месецов ја преземаа контролата врз главниот град на покраината Рамади. Ирачките сили поддржани од шиитската милиција и сунитските паравоени сили, како што наведуваат од медиумот ќе земат учество во операцијата.

XS
SM
MD
LG