Достапни линкови

Маневри на руското воено воздухопловство


Руското министерство за одбрана соопшти дека денеска започнале големи вежби на военото воздухопловство во кои се вклучени 250 авиони и 12 илјади војници и друг персонал. Се прецизира дека вежбите ќе траат четири денови со цел инспекција на борбената готовност на воената авијација. Маневрите се поклопуваат со вежбите што ги почна НАТО на Арктикот.

XS
SM
MD
LG