Достапни линкови

Војник убил тројца колеги во Тунис


Припадници на антитерористичка бригада пред воената база во Тунис.

Туниските власти соопштија дека еден војник отворил оган кон неговите колеги во воена база во главниот град Тунис, при што загинал еден офицер и други двајца, а 15 лица биле повредени. По нападот војникот се самоубил. Се уште не е јасно зошто војникот го извршил нападот во базата Боучоуча. Базата се наоѓа во близина на националниот музеј Бардо каде 22 луѓе, најголем дел од нив туристи загинаа во терористички напад на 18 мај.

XS
SM
MD
LG