Достапни линкови

Сириските власти со напади на позиции на ИД во Палмира


Античкиот град Палмира во Сирија

Сириската организација за човекови права соопшти дека владини авиони извршиле најмалку 15 воздушни напади во и околу античкиот град Палмира чија цел биле објекти, кои се под контрола на милитантите на Исламската држава. Милитантите во минатата недела го освоија градот кој е заштитен од УНЕСКО и потекнува од времето на римската империја.

XS
SM
MD
LG