Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб, во западните делови умерен западен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG