Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно


Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо со слаб локален дожд. Преку денот облачноста ќе се намалува и ќе биде сончево со умерена облачност и умерен наместа засилен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо со услови за слаб локален дожд. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево со умерена облачност. Температурата ќе се искачи до 27 степени.

XS
SM
MD
LG