Достапни линкови

Експлозија на џамија во Саудиска Арабија


Министерството за внатрешни работи на Саудиска Арабија соопшти дека била нападната шиитска џамија во покраината Катиф по петочната молитва. Според министерството, најмалку десет лица загинале, а дузина биле повредени. Министерството не даде дополнителни детали за нападот. Медиуми јавија дека локални жители сведочат оти многу луѓе загинале во експлозијата предизвикана од бомбаш самоубиец.

XS
SM
MD
LG