Достапни линкови

Телата на убиените пренесени во Косово


Апсење на терористичка група во Куманово.

Телата на деветмината косовски Албанци кои загинаа во судирите со македонската полиција во Куманово се пренесени во Приштина. Директорот на косовската судска медицина Арсим Грџали изјавил дека по разговорите со роднините на припадниците на вооружената група, повторно ќе биде извршена обдукција нанивните тела.

XS
SM
MD
LG