Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер. Облачноста попладне ќе се зголеми, а понекаде во планинските региони ќе се појави слаб дожд. Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 27 до 32 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а преку денот ќе дува претежно слаб југозападен ветер. Температурата ќе достигне до 30 степени.

XS
SM
MD
LG