Достапни линкови

Руски активисти откриле гробови на војници во Украина


Руски активисти кои ја истражуваат смртта на тројца војници соопштија дека нивните наоди покажуваат оти елитни сили оперираат во Украина, што е дополнителен доказ за руската вмешаност во конфликтот во источниот дел на земјата, иако Кремљ негира. Според активистите, тие пронашле свежи гробови на војници кои припаѓаат на специјалните сили на руската војска со седиште во Тамбов, кој се наоѓа на 400 километри оддалеченост од Москва.

XS
SM
MD
LG