Достапни линкови

Норвешки патнички брод заринкал на Бермудите


Норвешкиот брод „Зора“ удрил во подводен гребен во близина на Северниот Бермудски залив по што заринкал. „Сите патници се безбедни и никој не е повреден“, соопштија официјални лица. Во бродот имало скоро 3.500 патници и членови на екипажот.

XS
SM
MD
LG