Достапни линкови

Шојбле: Преговорите со Грција многу бавно се одвиваат


Преговорите со Грција многу бавно се одвиваат, изјави германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле. Според него, разговорите се насочени кон реализација на актуелната спасувачка програма и оти нема смисла да се шпекулира за „план Б“. Европските лидери претходно оценија дека било малку веројатно брзо да завршат преговорите за спасувачката програма за Грција и оти истите треба да бидат забрзани пред Атина да остане без финансиски средства.

XS
SM
MD
LG