Достапни линкови

Времето денеска: променливо


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има повремен локален дожд со ретки грмежи особено во источните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 24 до 30 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има умерен развој на нестабилна облачност. Температурата ќе достигне до 30 степени.

XS
SM
MD
LG