Достапни линкови

Експлозија во Кабул се стравува за жртви


Моќна експлозија одекнала во близина на шопинг реон во авганистанскиот главен град Кабул. Се уште не се знае дали има жртви од нападот. Локалната полиција соопшти дека експлозијата се случила во паркинг просторот на министерството за правда. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG