Достапни линкови

Најмалку 15 луѓе загинаа во пожар во Азербејџан


Пожарот во зградата во Азербејџан

Најмалку 15 лица загинале во пожар кој избил во станбена зграда во главниот град на Азербејџан, Баку. Министерството за здравство соопшти дека 63 луѓе биле повредени. Властите соопштија дека според прелиминарната истрага пожарот бил предизвикан поради лошиот квалитет на фасадата на зградата. Дополнителни детали за пожарот не беа соопштени.

XS
SM
MD
LG