Достапни линкови

Во Тирана состанок на министрите за внатрешни работи од Балканот


Тирана

Во Тирана денеска почнува дводневна средба на министрите за внатрешни работи од Западен Балкан на која ќе се дискутира за тероризмот, соработката за негово спречување, како и за други безбедносни прашања. На средбата, која следува по онаа организирана минатиот месец во Вашингтон од страна на американскиот Стејт департмент, ќе учествуваат претставници, освен од државите од западен Балкан и делегации од ЕУ и САД. Во Тирана за таа цел престојува американскиот заменик државен секретар за цивилна безбедност Сара Севал.

XS
SM
MD
LG