Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има нестабилност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 24 до 30 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за развој на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

XS
SM
MD
LG