Достапни линкови

Околу 200 упасени по моторџиската пресметка во Тексас


Полицијата во американската држава Тексас соопшти дека 192 лица ќе се соочат со обвинувања за организиран криминал, по вчерашната крвава пресметка меѓу ривалски моторџиски банди во градот Вако. 9 луѓе загинаа, а 18 беа повредени во пресметката, во која било користено и огнено оружје.

XS
SM
MD
LG