Достапни линкови

Вершбоу: Русија може да се соочи со натамошна изолација


Александар Вершбоу

И покрај руските ветувања, сеуште не е јасно дали Москва ќе се заложи за целосна имплементација на договорот од Минск во врска со конфликтот во Украина. Ова на парламентарното собрание на НАТО во Будимпешта, го изјави заменик генералниот секретар на Алијансата Александар Вершбоу. Тој додаде дека Русија се обидува да претстави дека не е дел од конфликтот во Украина, додавајки дека доколку пропадне договорот од Минск, Москва ќе се соочи со нови санкции и натамошна изолација.

XS
SM
MD
LG