Достапни линкови

Лидерска средба во Скопје


Денеска во Скопје треба да се одржи состанок на лидерската четворка: претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, на СДСМ Зоран Заев, на ДУИ Али Ахмети и на ДПА Мендух Тачи, во присуство на американскиот амбасадор Џес Бејли и евро амбасадорот Аиво Орав. Средбата е закажана за 13 часот и 30 минути во Клубот на пратениците. Таа е продолжување на средбата што почна во петокот, со цел излез од политичката криза во Македонија.

XS
SM
MD
LG