Достапни линкови

Кампување пред Влада до оставка


По завршувањето на неколкучасовниот антивладнин протест, раководството на најголемата опозициска партија СДСМ и граѓани поставија шатори пред Владата. Тие истакнаа дека ќе кампуваат се додека Владата и премиерот Никола Груевски не поднесе оставка.

XS
SM
MD
LG