Достапни линкови

Руска делегација во Брисел


Денеска за Брисел патува руска делегација да учествува во преговорите за украинскиот договор за асоцирање со Европската унија. Рускиот претседател Владимир Путин го најави тоа по разговорите со германскиот канцелар Ангела Меркел на 10 мај во Москва. Путин тогаш ја нагласи потребата за продолжување на преговорите за асоцирање на Украина, но притоа да се имаат предвид руските економски интереси.

XS
SM
MD
LG