Достапни линкови

Претпладне сончево, попладне дождливо време


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер. Кон крајот на денот ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд и ретки грмежи особено во североисточните и источните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 27 до 32 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG