Достапни линкови

Поранешен помошник на Осама бин Ладен осуден на доживотен затвор


Архива

Калед ал- Фаваз, поранешен помошник на Осама бин Ладен е осуден на доживотен затвор за заговор за бомбашките напади врз две амбасади на САД во Африка во 1998 година.

На нападите во Кенија и Танзанија загинаа 224 луѓе, вклучувајќи и десетина Американците.

XS
SM
MD
LG