Достапни линкови

Со автомобили бомби убиени десет полицајци во Рамади


Рамади - сили за безбедност

Десет ирачки полицајци загинаа, а 7 беа ранети во координиран напад со три автомобили бомби врз владин објект во Рамади.

Рамади е главен град на провинцијата Анбар во која владините сили се борат со милитантите на таканаречената Исламска држава.

XS
SM
MD
LG