Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со појава на мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 26 до 32 степени. Во Скопје слично време, со температура до 31 степен.

XS
SM
MD
LG