Достапни линкови

Осми протест за оставка на Владата


Неколку стотици демонстранти на осмиот протест пред Владата побраа оставка на целата Влада и премиерот Никола Груевски. Тие маршираа до Основниот суд Скопје 1 каде побараа итно ослободување на уапсените од протестите на 5 мај и потоа се упатија кон Собранието на Македонија.

XS
SM
MD
LG