Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ бараат расчистување на случајот со Заев


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска соопштија дека бараат од истражните и судските органи да спроведат постапка за расчистување на случајот во кој Зоран Заев, според вчера објавеното видео на Јутјуб, бара 200.000 евра мито. Од партијата бараат да се разгледаат и купопродажбите, легализациите, урбанистичките планови за секое земјиште што се споменува во видеото. Од ВМРО-ДПМНЕ повторно побара оставка од Заев, бидејќи како што наведуваат, тој повеќе нема кредибилитет да биде во политиката, ниту да ја води Струмица.

XS
SM
MD
LG