Достапни линкови

Во Скопје денеска лидерска средба


Денеска во Скопје би требало да се сретнат лидерите на четирите најголеми партии Зоран Заев од СДСМ, Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ, Али Ахмети од ДУИ и Мендух Тачи од ДПА.

На средбата за решавање на политичката криза најавено е и присуство на Џес Бејли, амбасадорот на САД и Аиво Орав, шеф на мисијата на ЕУ во Македонија.

XS
SM
MD
LG