Достапни линкови

Убиен еден од лидерите на ИД во Ирак


Ирачкото министерство за одбрана соопшти дека вториот човек на Исламската држава бил убиен во воздушен напад на коалицијата предводена од Саудиска Арабија во северниот дел на земјата. Според министерството, Абдул Рахман Мустафа Мухамед или познат како Абу Ала ал Арифи се наоѓал во џамија во градот Тал Афар кога загинал. Тој бил меѓу дузината милитанти кои биле убиени за време на нападот.

XS
SM
MD
LG