Достапни линкови

Напад на ИД врз сириската покраина Хомс


Набљудувачи соопштија дека милитантите на Исламската држава убиле десетици луѓе за време на нападот на сириската покраина Хомс. Сириската организација за човекови права соопшти дека 30 владини војници и 20 милитанти загинале во борбите во градот Ал Сухна, кој се наоѓа на 300 километри оддалеченост од Дамаск.

XS
SM
MD
LG