Достапни линкови

Експлозија во украинскиот град Одеса


Во градот на црното море Одеса синоќа одекнала експлозија при која била уништена железничка станица. Според извештаите немало повредени во инцидентот. Украинското министерство за внатрешни работи соопшти дека експлозијата направила кратер длабок еден метар. Тие сметаат дека нападот е акт на саботажа. Одеса се наоѓа на 450 километри оддалеченост од Киев и стотици километри од борбената линија во источна Украина.

XS
SM
MD
LG