Достапни линкови

Кери-Критичен момент за Русија


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери денеска ја предупреди Русија дека сега е критичен момент за земјата и проруските бунтовници да се држат до примирјето во источна Украина. Кери кој вчера имаше средба со рускиот претседател Владимир Путин ја даде изјавата за време на министерскиот состанок на НАТО во Турција. Шефот на НАТО, Јенс Столтенберг изјави дека Русија мора да ја прекине поддршката на бунтовниците и да ги повлече своите сили и оружје од источна Украина.

XS
SM
MD
LG