Достапни линкови

Во Непал најден исчезнатиот воен авион на САД


Непалски и американски војници го прнашле исчезнатиот американски хеликоптер во областа која најмногу беше погодена од вчерашниот втор земјотрес. Оваа област се опишува од жителите како „гробница“ со оглед на тоа што земјотресот срамнил со земја многу сомови. Хеликоптерот учествувал во операциите за спасување кога пилотот јавил дека имал проблеми со горивото по што бил изгубен контакт со леталото. Во вчерашниот земјотрес загинале над 60 луѓе. Во претходниот што се случи на 25 април загинаа над 8 илјади луѓе.

XS
SM
MD
LG