Достапни линкови

Железничка несреќа во САД, најмалку 5 загинати


Патнички воз со 238 патници излета од шините северно од Филаделфија при што загинале најмалку пет лица, додека десетина други биле ранети, од кои шестмина во критична состојба, соопштија локалните власти. Возот сообраќал од Вашингтон до Њујорк. Телевизијата Си Ен Ен, цитира претставник на ФБИ кој рекол дека немало индиции дека станува збор за терористички акт.

XS
SM
MD
LG