Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

XS
SM
MD
LG