Достапни линкови

Поголема соработка на Авганистан и Пакистан


Авганистанскиот претседател Ашраф Гани се сретна со пакистанскиот премиер Наваз Шариф

Авганистанскиот претседател Ашраф Гани се сретна со пакистанскиот премиер Наваз Шариф во Кабул. Во фокусот на разговорите беше зајакнувањето на соработката меѓу двете земји во борбата против милитантите околу границата. Шариф изјави дека можноста за директни преговори меѓу авганистанските власти и талибанците ќе биде на високо на агендата.

XS
SM
MD
LG