Достапни линкови

Убиен комадант на Ал Каеда во Јемен


Јеменски безбедносни претставници соопштија дека покраинскиот командант на Ал Каеда, Мамун Хатем, е еден од четворицата милитанти кои загинаа за време на нападот со американско беспилотно летало во градот Мутала. Нападот се случил во близина на претседателската палата, а меѓу загинатите е и еден оперативец на Ал Каеда, кој бил баран за организирање на серија напади на банки.

XS
SM
MD
LG