Достапни линкови

Косово со осуда за нападот во Куманово


Оштетени куќи во Дива населба во Куманово после полициската акција против вооружена група.

Косовските лидери осудија било каква вмешаност во територијата на Македонија по нападот во Куманово изминатиот викенд. Косовскиот претседател Атифете Јахјага и премиерот Иса Мустафа во заедничко соопштение ги осудија настаните. Во Македонија денеска е втор ден на жалост. Во нападот загинаа 8 полицајци и 14 терористи.

XS
SM
MD
LG