Достапни линкови

Франција повика на воздржаност


Оштетени куќи во Дива населба во Куманово после полициската акција против вооружена група.

Француските власти по настаните изминатиов викенд во Куманово изразија жалење за трагичниот биланс во судирите изразувајќи им соучество на семејствата на жртвите. Портпаролот на француското Министерство за надворешни работи Роман Надал изјави дека земјата со големо внимание ја следи ситуацијата во земјата и ги повикуваат сите страни на воздржаност.

XS
SM
MD
LG