Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен, на места засилен северен ветер, особено долж Повардарието, што ќе придонесе дневните температури да опаднат за околу 5 степени и ќе се движат од 14 до 21 степен, а утринските од 7 до 13 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и посвежо, со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе биде околу 10, а дневната ќе достигне до 18 степени.

XS
SM
MD
LG