Достапни линкови

Полициската акција во Куманово сеуште е во тек


Полициската акција во Куманово се уште е во тек и повремено се слушаат истрели и детонации од кај населбата „Тоде Мендол“.

Како што јавуваат дел од медумите, триесетина припадници на вооружената група и се предале на македонската полиција, но се уште нема официјална потврда од МВР.

Во Ургентниот центар во Скопје во текот на денот се пренесени дваесетина повредени полицајци.

XS
SM
MD
LG