Достапни линкови

Јахјага апелира за воздржаност од насилства


Претседателката на Косово Атифете Јахјага денеска изрази длабока загриженост заради ситуацијата во Македонија.

Таа, како што стои во соопштението од нејзиниот кабинет, апелира до сите страни да се воздржат од насилства и да го почитуваат законот.

Претходно денеска и косовското Министерство за надворешни работи го осуди обидот за дестабилизација на Македонија.

XS
SM
MD
LG